مشـاوره و پشـتیبانی

02166090490

آبکاری فانتاکروم

فرمت » ابکاری » آبکاری فانتاکروم
آبکاری فانتاکروم

امتیاز

اشتراک گذاری

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

آبکاری فانتاکروم

آبکاری فانتاکروم یکی از جدیدترین استانداردهای آبکاری است. این روش جایگزین خوبی برای روش های سنتی آبکاری کروم سخت است. این فرآیند بر خلاف روش سنتی به تجهیزات خاصی نیاز ندارد و استفاده از آن بسیار ساده است. ابکاری فانتاکروم قابلیت پوشش دهی روی هر سطحی یا شی با هر اندازه ای را در کوتاه ترین زمان ممکن دارد. این فرآیند، به منظور ایجاد پوشش های مقاومتی و تزئینی ایجاد می شود و مقدار ضخامت لایه کروم آبکاری شده بسته به نوع کاربرد سطح متفاوت است. به منظور ایجاد پوشش های تزئینی، ضخامت ایجاد شده بین 0.05 تا 0.5 میکرومتر است. ابکاری فانتاکروم برای ایجاد پوشش های سخت به منظور افزایش سخنی سطح مورد نظر ایجاد می شود. بنابراین پوشش های سخت، نیاز به ضخامت بیشتری نسبت به پوشش های تزئینی دارند. زیرا ابکاری فانتاکروم برای ایجاد پوشش های سخت به منظور افزایش استحکام سطح مورد نظر ایجاد می شود.

مزایای آبکاری فانتاکروم

با استفاده از دستگاه ابکاری فانتاکروم می توان تمامی اجسام را در طیف رنگی گوناگون با افکت های مختلف آبکاری کرد. همچنین آبکاري فانتاکروم از پوشش زیرین در برابر آسیب دیدگی محافظت می کند، لذا می تواند به عنوان پوششی محافظ، در برابر شرایط آب و هوایی مانند رطوبت عمل می کند. ابکاری فانتاکروم اغلب با هزینه های به صرفه تری از دیگر روش های آبکاری قابل اجرا است. در این روش پوششی از جنس کروم بر روی سطح به منظور ایجاد جلوه زیبا و افزایش مقاومت تشکیل می شود. در ابکاری فانتاکروم احتمال مسمومیت و زیان تنفسی تا حدود زیادی کاهش می یابد، زیرا پایه اصلی این مواد از آب تشکیل شده است و هیچ گونه مواد اسیدی در این مواد استفاده نمی شود.

آبکاری فانتاکروم

آبکاري فانتاکروم

دوام ابکاری فانتاکروم بسیار بالاست به طوری که می توان از آن در بدنه خودرو استفاده کرد. از دیگر مزایای ابکاری فانتاکروم می توان به ضد زنگ بودن، مقاومت در برابر حرارت بالا و استفاده از رنگ های سازگار با محیط زیست اشاره کرد.

کاربرد آبکاری فانتاکروم

امروزه خدمات آبکاري فانتاکروم در سراسر جهان مورد توجه بسیاری از صنعت گران قرار گرفته است. لذا ابکاری فانتاکروم کاربرد های زیادی دارد که در این قسمت به آن ها اشاره می شود.

تیونینگ خودرو

یکی از مهم ترین کاربرد های ابکاری فانتاکروم ، تیونینگ خوردو است. در این حالت با استفاده از دستگاه آبکاري فانتاکروم تغییرات زیبا و منحصر به فردی در ظاهر خودرو و موتور سیکلت ایجاد می شود. در واقع تیونینگ تغییر ظاهر و تقویت مشخصات فنی یا ایجاد تغییرات در سایر بخش های خودرو است، به طوری که در پایان خودروی مورد نظر به خودروی جدیدی تبدیل می شود.

آبکاری فانتاکروم

آبکاري فانتاکروم در صنعت خودرو سازی

ظروف تزئینی

از دیگر کاربردهای ابکاری فانتاکروم می توان به لعاب دادن ظروف شیشه ای اشاره کرد. به کمک رنگ ها و افکت های ابکاری فانتاکروم ، می توان ظروف مختلف با هر جنسی مثل سفال، گچ و شیشه را در زمانی کوتاه آبکاری کرد، که باعث زیباتر شدن این ظروف می شود. با این روش می توان ظروف قدیمی و بی ارزش را به ظروف تزئینی و با ارزش مبدل کرد.

آبکاری فانتاکروم

ظروف تزئینی با ابکاری فانتاکروم

مجسمه سازی

یکی دیگر از کاربرد های آبکاري فانتاکروم در مجسمه سازی است. مجسمه های تزئینی بعد از ساخت، نیاز به آبکاری دارند، ابکاری فانتاکروم یکی از روش هایی است که می توان با آن به مجسمه های ساخته شده جلوه زیبایی بخشید. آبکاری به روش سنتی بسیار سخت و زمان بر است اما با توجه به ویژگی های منحصر به فرد آبکاري فانتاکروم می توان مجسمه هایی با روکش کروم، طلا و نقره ساخت.

آبکاری فانتاکروم

آبکاري فانتاکروم در مجسمه سازی

روش کار با دستگاه آبکاری فانتاکروم

ابکاری فانتاکروم در سه مرحله پرایمر، اکتیواتور و آبکاری انجام می شود. در مرحله پرایمر آبکاري فانتاکروم، زیرسازی انجام می شود تا جسم آماده ابکاری شود. در مرحله اکتیواتور سطح برای آبکاری آماده شده و پاشش اکتیواتور انجام می شود، سپس جسم با آب مقطر شسته می شود. در مرحله آخر، آبکاری با فانتاکروم انجام می شود، به طوری که روی سطح آبکاری شده یک لایه محافظ اسپری می شود.

دستگاه آبکاری فانتاکروم

در فرآیند آبکاري فانتاکروم ، آبکاری توسط دستگاه ابکاری فانتاکروم با استفاده از مواد نانو انجام می شود که به دلیل طراحی ساده، مزایای بیشتر و هزینه کمتری نسبت به روش آبکاری سنتی دارد. با استفاده از دستگاه آبکاری فانتاکروم می توان همه جامدات شامل پلاستیک، شیشه، فلزات و … را آبکاری کرد. در واقع دستگاه آبکاري فانتاکروم پوششی بر پایه آب ایجاد می کند و سطحی مثل کروم را شبیه سازی می کند. این فرآیند از طریق یک واکنش شیمیایی بین مواد اولیه فانتاکروم ایجاد شده و سپس روی اجسام اسپری می شود. قیمت دستگاه ابکاری فانتاکروم مقرون به صرفه است و توسط کشورهای زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاه دارای دو کاربرد خانگی و صنعتی است. دستگاه آبکاري فانتاکروم خانگی گزینه مناسبی برای ایجاد کسب و کار خانگی است و قیمت مقرون به صرفه ای دارد و از این دستگاه برای آبکاری انواع سطوح و اشیا دکوری استفاده می شود. دستگاه ابکاری فانتاکروم صنعتی برای آبکاری سطوح متعدد در صنعت استفاده می شود. قیمت دستگاه آبکاري فانتاکروم صنعتی نسبت به قیمت دستگاه آبکاری خانگی بیشتر است اما از این دستگاه می توان در مقیاس بزرگتری استفاده کرد.

دستگاه آبکاری فانتاکروم

دستگاه آبکاري فانتاکروم

دستگاه ابکاری فانتاکروم در مدل های مختلفی ارائه می شود، که هر کدام کاربرد متفاوتی دارد.

هزینه آبکاری فانتاکروم

پارامترهای زیادی روی هزینه آبکاری فانتاکروم تاثیر می گذارد. اولین عامل تاثیرگذار روی هزینه آبکاري فانتاکروم ، مقدار برق مصرفی است. به طوری که هرچه مقدار برق مصرفی در این فرآیند بیشتر باشه هزینه آبکاري فانتاکروم افزایش می یابد. عامل تاثیرگذار دیگر، سطح قطعه است. هرچه سطح قطعه مورد نظر بزرگ تر یا پیچیده تر باشد زمان و دقت بیشتری صرف می شود لذا هزینه آبکاری فانتاکروم هم افزایش می یابد. همچنین کیفیت و پوشش سطح نیز بر هزینه آبکاري فانتاکروم تاثیر می گذارد.

خدمات آبکاری فانتاکروم

خدمات ابکاری فانتاکروم در دو مدل خانگی و صنعتی ارائه می شوند. خدمات آبکاري فانتاکروم جایگزین خوبی برای پوشش های کروم سنتی می باشد، زیرا آبکاری های قدیمی محدودیت های زیادی برای کاربران خود به وجود می آورد. این در حالی است که خدمات آبکاري فانتاکروم به راحتی مورد استفاده کاربران قرار گرفته است، به طوری که خدمات ابکاری فانتاکروم یک پوشش تزئینی و مقاوم روی سطح مورد نظر ایجاد می کند. لذا می توان از آن در صنعت خودرو سازی، طلا سازی و… استفاده کرد.

امتیاز

اشتراک گذاری

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

بیشتر بخوانید:

آبکاری استیل

آبکاری استیل یکی از روش های پوشش دهی است که در برخی موارد به منظور ایجاد سطحی ضد زنگ و یا پوشش رنگ انجام می شود.

تولید لوله گالوانیزه

تولید لوله گالوانیزه فرایندی است که به منظور افزایش مقاومت به خوردگی و زنگ زدگی لوله های فولادی انجام میشود. لوله های فولادی به شدت مستعد

ساچمه شات بلاست

ساچمه شات بلاست ساچمه شات بلاست ، قطعات فلزی (معمولا فولادی) کوچکی هستند که به عنوان ماده اولیه و مصرفی دستگاه شات بلاست از آن استفاده

آبکاری طلا

آبکاری طلا فرآیندی است که در آن سطوح مورد نظر، با لایه نازکی از طلا، توسط جریان الکتریکی پوشش داده می شوند. در واقع ابکاری طلا

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخصص دارید؟ به ما بپیوندید