پشـتیبانی (فقط واتس اپ و تلگرام)

تلگرام واتس اپ

آبکاری استیل

فرمت » ابکاری » آبکاری استیل
آبکاری استیل

امتیاز

اشتراک گذاری

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

آبکاری استیل

آبکاری استیل یکی از روش های پوشش دهی است که در برخی موارد به منظور ایجاد سطحی ضد زنگ و یا پوشش رنگ انجام می شود. اگرچه استیل به دلیل مقاومت به خوردگی خوبی که دارد غالبا بدون پوشش اضافی در محیط قرار می گیرد ، اما در برخی کاربردها و محیط های مرطوب و آلوده آبکاری آن امری ضروری است.

فرآیند آبکاری استیل هیچ تفاوتی با آبکاری سایر مواد ندارد. توجه داشته باشید که پیش از انجام فرآیند حتما تمیزکاری استيل به خوبی انجام شود. به منظور داشتن سطحی صاف و تمیز باید مراحلی اعم از سنباده کاری، چربی زدایی، پرداخت سطحی، خنثی سازی و خشک کردن انجام شود. پس از آن قطعه مورد نظر در محلول مورد الکترولیتی حاوی مواد ابکاری وارد می شود. پس از برقراری جریان الکتریسیته لایه ای نازک بر روی سطح مورد نظر ایجاد می شود.

آبکاری استیل

آبکاري استيل

آبکاری استیل با عناصر و آلیاژهایی مانند طلا ، نقره، روی، مس، نیکل و قلع می تواند انجام شود. در این فرآیند ممکن است بر حسب نیاز از یک یا ترکیبی از چند فلز برای پوشش دهی استفاده شود. این فرآیند در ساخت بدلیجات و آبکاری ظروف استیل توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. به عنوان مثال، آبکاري استيل درخشندگی خاصی به بدلیجات می بخشد و در طولانی مدت سبب تغییر رنگ نمی شود.

روش های آبکاری استیل

به طور کلی آبکاری استیل با دو روش الکترولیتی و یا الکترولس انجام می شود که در ادامه به توضیح هر یک از این روش ها پرداخته شده است.

آبکاری به روش الکترولیتی

در آبکاری استیل به روش الکترولیتی ، از جریان الکتریسیته به منظور ایجاد پوشش بر روی سطح مورد نظر استفاده می شود و لایه ای نازک از فلز درخواستی بر روی سطح آن نشانده می شود. در واقع با برقراری جریان در حمام الکترولیتی، عمل پوشش دهی انجام می شود. یکی از مزیت های مهم روش الکترولیتی این است که با استفاده از این روش می توان ضخامت پوشش مورد نظر را تنظیم کرد. به گونه ای که مقدار ضخامت مورد نظر به عواملی مانند دمای حمام الکترولیت، میزان جریان اعمالی، مدت زمان برقراری جریان بین آند و کاتد و … بستگی دارد و با کنترل این موارد می توان به ضخامت مدنظر دست یافت.

آبکاری به روش الکترولس

یکی از مهم ترین ویژگی های آبکاری استیل به روش آبکاری الکترولس این است که به منبع تغذیه خارجی (جریان الکتریکی) برای تکمیل فرآیند نیازی نیست. در این روش طی چندین واکنش شیمیایی همزمان در یک محلول آبی، پوشش بر روی سطح استيل قرار می گیرد.

آبکاری الکترولس استیل

آبکاری الکترولس استیل

از این روش برای محصولاتی که بیشتر در معرض ساییدگی و خوردگی قرار دارند، استفاده می شود. چرا که پوشش حاصل از این روش بسیار سخت است و موجب می شود که مقاومت بیشتری در برابر خوردگی داشته باشد.قابل ذکر است که یکی از رایج ترین انواع آبکاری استیل به روش الکترولس ، آبکاری نیکل می باشد که در آن قطعه مورد نظر در حمام حاوی نمک نيکل قرار می گیرد.

آبکاری ظروف استیل

آبکاری ظروف استیل در لوازم آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. ظروف پخت و پز که در معرض حرارت قرار می گیرند، به تدریج کدر شده و زیبایی خود را از دست می دهند. در نتیجه آبکاری ظروف استیل سبب می شود که زیبایی ظاهری آن ها حفظ شود.

آبکاری ظروف استیل

آبکاری ظروف استیل

قیمت آبکاری استیل

قیمت آبکاری استیل به این بستگی دارد که قرار است دقیقا با چه نوع فلزی پوشش داده شود. همچنین ضخامت پوششی که بر روی زیرلایه می نشیند هم بر قیمت آبکاری استیل تاثیرگذار است. مدت زمان مصرف شده برای آبکاری استیل نیز به تعداد سفارشات درخواست شده بستگی دارد. در واقع هرچه مدت زمان صرف شده برای ارائه خدمات آبکاری استیل بیشتر باشد، قیمت آبکاری استیل افزایش می یابد.

خدمات آبکاری استیل

همانطور که گفته شد، خدمات آبکاری استیل به دو روش الکترولیتی و یا الکترولس قابل ارائه است. خدمات آبکاری استیل در صنعت لوازم خانگی ، ساخت بدلیجات و ساخت دیگر قطعات فلزی که متناسب با کاربرد آنها در محیط های خاص قرار می گیرند ، استفاده می شود. خدمات آبکاری استیل ممکن است در بسیاری از شرکت هایی که در زمینه تولید ظروف استیل بدلیجات و وسایل تزئینی فعالیت دارند ، ارائه شود.

خدمات آبکاری استیل

خدمات آبکاری استیل

آبکاری کروم تزئینی هزینه آبکاری فلزات

امتیاز

اشتراک گذاری

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

بیشتر بخوانید:

ساچمه شات بلاست

ساچمه شات بلاست ساچمه شات بلاست ، قطعات فلزی (معمولا فولادی) کوچکی هستند که به عنوان ماده اولیه و مصرفی دستگاه شات بلاست از آن استفاده

آبکاری پلاستیک در تهران

آبکاری پلاستیک در تهران در مراکز زیادی انجام می شود. در حقیقت، پلاستیک های مدرن دارای خواص بی نظیری همچون انعطاف پذیری و ماشین کاری آسان

آندایزینگ تیتانیوم

آندایزینگ تیتانیوم فرآیندی است که در آن یک لایه اکسیدی از جنس اکسید تیتانیوم روی سطح فلز تیتانیوم تشکیل می شود. لایه تشکیل شده منجر به

آبکاری طلا

آبکاری طلا فرآیندی است که در آن سطوح مورد نظر، با لایه نازکی از طلا، توسط جریان الکتریکی پوشش داده می شوند. در واقع ابکاری طلا

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخصص دارید؟ به ما بپیوندید